Bolomey Wijnimport Amsterdam

Ga naar Hoofdpagina »

U bent op dit moment op:

Meer foto's

Jean Tardy, Nuits-Saint-Georges Vieilles Vignes "Au Bas de Combe" 2006

Domaine Jean Tardy & Fils, Vosne-Romanée
Gemaakt van 55 jaar oude stokken, Bas de Combe grenst aan Vosne-Romanée 1er cru Les Chaumes. Ronduit opwindende wijn.
naar proefnotitie | naar beschrijving
  • Flesprijs € 31,00 bij 3 flessen
  • Flesprijs € 29,50 bij 6 flessen
Originele verpakking: doos van 12 flessen
Flesmaat: standaard (75 cl)

Beschikbaarheid: niet op voorraad


doorsturen naar een vriend of vriendin

Proefnotitie Jean Tardy, Nuits-Saint-Georges Vieilles Vignes "Au Bas de Combe" 2006

misschien iets klassieker van stijl dan z'n broertjes, kruidig, zachte textuur, elegant, erg mooi fruit

Aanvullende informatie

Drinken bij hert, stoofschotel, Pont-l'Evêque
Drinkjaren 2009 - 2014
Druivensoort(en) pinot noir (100%)

Hoe beoordelen kopers deze wijn?

Beschrijving Jean Tardy, Nuits-Saint-Georges Vieilles Vignes "Au Bas de Combe" 2006  

De wijnen van Domaine Jean Tardy zul je in Nederland nauwelijks aantreffen. Vrijwel de gehele oogst gaat ieder jaar naar Engeland, Amerika en het Verre Oosten. Zo’n beetje de enige plek op het Europese vasteland waar je de wijn van Tardy kunt drinken is het 3-sterren restaurant van Alain Ducasse in Parijs, of anders zijn restaurant in Monaco.

Deze zaken waren mij niet bekend toen ik op een overzichtsproeverij in Nuits St Georges begin 2006 kennismaakte met Guillaume Tardy, en met zijn wijn. Wat mij na afloop wel bekend was: zijn Vosne-Romanée was de beste wijn van deze omvangrijke proeverij, en ik had me voorgenomen het domein een volgende keer te bezoeken. Dat gebeurde afgelopen december, met Jan van Roekel.

Guillaume (30) is sinds 2001 de verantwoordelijk wijnmaker, toen hij het stokje overnam van zijn vader Jean. In zijn werk combineert Guillaume de lessen die hij al sinds jong van zijn vader kreeg, met de nieuwe inzichten die hij heeft verworven tijdens zijn studie Oenologie in Dijon, en zeker ook tijdens zijn stage in Australië.
Guillaume Tardy Guillaume Tardy in zijn kelder waar we alle 2006's van het vat hebben geproefd
Het streven van Guillaume is – heel kort samengevat – om toegankelijke wijnen te maken die worden gekenmerkt door vitaal fruit en een zijdeachtige textuur. Dit bereikt hij onder meer door de druiven ongekneusd te laten vergisten. En hij laat de wijn op z’n droesem rijpen door ‘m niet – zoals gebruikelijk – regelmatig van het ene naar het andere vat over te steken. Zo wint de wijn aan rijkheid en aan complexiteit.

De details van dit bezoek zijn te lezen op mijn blog.


Grotere kaart weergeven

Aanvullende informatie over het domein

Omvang domein 5,5 hectare (Bas de Combe: 0,45 ha)
Eigenaar Familie Tardy
Keldermeester Guillaume Tardy

Labels voor deze wijn

Deze wijn is getypeerd met de volgende labels:
Typeer zelf deze wijn met een of meer labels:
Gebruik spaties om labels te scheiden en enkele aanhalingstekens (') voor bijeenhorende termen, gebruik alleen kleine letters. Voorbeeld: 'zwart fruit' vol 'rood vlees'. Het kan dus ook een spijscombinatie betreffen!
terug naar boven
 

Bestellijst

Er staan geen wijnen op de bestellijst.

Contact ook via chat

Als chat op 'online' staat kunt u uw vraag ook direct stellen.



prijslijst sept. 2010 (pdf)
excl. Bordeaux primeurs


Bordeaux 2005 aanbod
Bordeaux 2009 achtergronden
Bordeaux 2009 nieuw

de pers over Bolomey Wijnimport

volg mij op twitter | blog

Stem op bolomey.nl als beste wijnwebwinkel van Nederland. Hartelijk dank voor uw stem!



Online bestellen meestal vanaf 3 flessen per soort. Stuur voor andere aantallen (een losse fles, combinaties etc.) graag even een e-mail of bel 020 - 422 3098.

aanmelden voor een proeverij

Nieuwsbrief

Nieuwsbrief

Levering & garantie

Voor bestellingen tot € 175,- bedragen de verzendkosten € 7,50. Zelf ophalen in Amsterdam kan ook.

Betalen kan via iDEAL of creditcard. Liever niet online kopen? Bestellen kan ook telefonisch of per e-mail.

Garantie: wijn retour als deze niet bevalt − u krijgt uw geld terug.

Zie verder de service-pagina.


Contact

Neem voor vragen, advies en bestellingen gerust contact op:

David Bolomey
E info@bolomey.nl
T 020 - 422 3098